OdporúčameZaložiť web alebo e-shop
Pridajte sa k nám! Napíšte nám!
Š k o l a     h r o u      :)
 
 

V tejto časti nájdete niekoľko zaujímavých internetových odkazov.

Ich úlohou je zaujať vás a ukázať vám, že učenie môže byť aj zábavné .

 
Väčšina z nich sa týka histórie, no nájdete aj zopár odkazov
k iným predmetom, dejepisu blízkym .
 
 
 
 
UPOZORNENIE: Takmer všetky stránky sú v anglickom jazyku. Pevne verím, že vás to neodradí a dobre sa zahráte!

 

DEJEPISNÉ HRY
 
pravek: interaktívna časová os
pravek - paleontológia: Ak ťa zaujímajú praveké stvorenia, ich život a výzor, na tejto stránke si ozaj užiješ :) Na tomto odkaze nájdeš hru, kde sám vytváraš kostry prehistorických zvierat - stačí si, už len vybrať vhodný level 1, 2, 3, profi ;)  
pravek - fosílie: Táto animácia ti ponúka úžasný pohľad na proces akým mohli vzniknať fosílie! Tvojou úlohou je vziať mŕtvolu zvieraťa z okienka na pravej strane a preniesť ju do veľkého okienka zobrazujúceho krajinu. Podľa toho, kde mŕtve zviera položíš (napr. piesok, voda ...) aplikácia ti prehrá možný priebeh vzniku fosílie ;)     
pravek - ako prežiť: Určite vieš, že ak chcú zvieratá prežiť musia sa vedieť uživiť a hlavne prežiť. Pomocou tejto flash hry si môžeš overiť svoje vedomosti o živote zvierat (aj dnes). Vyber si pozíciu buď predátora, alebo "prey", čiže koriste. Tvojou úlohou je, tak upraviť pozadie (backgrounds) a výzor zvieraťa, aby mohlo úspešne loviť, resp. zdarne si zachárniť život pred predátorom ;)       
ŽELEZNÁ DOBA - prežil/a by si v pravekej dobe železnej? Dokázal/a by si založiť oheň, upiecť chlieb, zhotoviť oblečenie a pod.? Over svoje zručnosti v tejto hre (v anglickom jazyku). 
VÝROBA KOLESA (rekonštrukcia) - pozorne sleduj animácie (v anglickom jazyku) znázorňujúce výrobu kolesa a potom sa otestuj čo všetko si si zapamätal/a.

faraónova záhada: Hlavnou postavou hry je Nancy, ktorá sa snaží rozlúštiť záhadu nešťastnej nehody pri natáčaní filmu o egyptskom faraónovi. Vráti sa pátrať do už nefunkčného filmového štúdia, aby prišla záhade na koreň!              
mumifikácia: Vytvor svoju vlastnú múmiu presne podľa rituálov starých Egypťanov. Hru spustíš kliknutím na "launch the game".        

stavba pyramídy:  Postav si v starovekom Egypte svoju vlastnú pyramídu :)    


   Mytologické bytosti starovekého Grécka - hra: v ľavom stĺpci sú symboly jednotlivých bohov a bájnych bytostí, v pravom stĺpci sú bohovia a iné mytologické postavy. Tvojou úlohou je zostaviť správne dvojice. Kartičky z hlavného stĺpca (pravého/ ľavého) presúvaš do spodných obdĺžnikov (Drag symbol here). Keď vytvoríš správnu dvojicu v chráme uprostred sa ti objaví postava boha/ bájnej bytosti.

Výroba antickej vázy - aplikácia, pomocou ktorej si môžeš vyskúsať vyrobiť vlastnú antickú vázu. Najprv si zvoľ typ vázy a potom pomocou pečiatok ju vyzdob. Keď si so svojim dielom spokojný, klikni na pec :) a váza je hotová.


 

INTERAKTÍVNE MAPY A VIRTUÁLNE PREHLIADKY
 

Ako vyzerala naša Zem pred mnohými miliónmi rokov? Pozrite si 3D vizuálizácie - HISTÓRIA ZEME.


Virtuálna prehliadka svetoznámej pravekej galérie - francúzskej jaskyne LASCAUX.


Virtuálne prehliadky NÁRODNÍHO muzea v Prahe.

Pozvánka na panoramatickú prehliadku Elysejského paláca  (Francúzsko). Vyber si miestnosť, ktorú si chceš prezrieť a klikni na jej ikonu. Ľavým tlačidlom drž  obrázok a už len otáčaj myškou ;)

Z histórie náboženstva - HISTORY OF RELIGION -  interaktívna mapa zobrazuje postupné rozširovanie svetových náboženstviev . Mapa je v anglickom jazyku (birth of = narodenie, death = smrť, christianity = kresťanstvo, expands = rozširovanie , mission aboard = kresťanské misie)

HISTÓRIA ANTICKÉHO GRÉCKA - dejiny antického Grécka znázornené na interaktívnej mape

MAPA EURÓPSKYCH DEJÍN - interaktívna mapa dokumentujúca dejiny európskeho kontinentu. Komentáre sú v angličtine.

MAREC DEMOKRACIE  - interaktívna mapa zobrazujúca históriu demokracie ako politického zriadenia od čias antiky až po dnešok.

HISTÓRIA BLÍZKEHO VÝCHODU - interaktívna mapa zobrazujúca dejiny tejto časti sveta.

PRVÁ SVETOVÁ VOJNA - začiatok vojny na interaktívnej mape (od atentátu)

MAPA PRVEJ SVETOVEJ VOJNY (západný front) - interaktívna mapa (animácia) predstavuje kľúčové lokality pozdĺž západného frontu v prvej svetovej vojne. Zobrazuje vojnové operácie na oboch stranách. Podrobne ukazuje dej bitiek pri Ypres, Verdune a Somme. (ANIMÁCIU SPUSTÍTE KLIKNUTÍM NA - LAUNCH THE ANIMATION).

DRUHÁ SVETOVÁ VOJNA - intreaktívna mapa znázorňujúca priebeh druhej svetovej vojny.

MAPA DRUHEJ SVETOVEJ VOJNY - priebeh vojny na interaktívne mape (komentáre v anglickom jazyku)

 

 

 

        Precvičte si zemepis
 
          Precvicte_si_zemepis   (hlavné európske mestá)                                                 www.sheppardsoftware.com/Geography.htm  (slepé mapy)

MAPA SVETA - interaktívna mapa sveta. Kliknite na požadovanú krajinu a zobrazia sa vám detailnejšie info o danej krajine (napr. hlavné mesto, mena, populácia, náboženstvo, HDP a iné).

  POLITICKÁ MAPA SVETA - skvelá pomôcka. Interaktívna mapa približujúca územné členenie krajín sveta. Kliknite do mapy, mapa vám priblíži danú časť sveta. Vyberte si krajinu a študujte :) (Je tam aj naše Slovensko i keď ho na prvý pohľad nevidieť :D) 

BIOLÓGIA
Pokús sa vytvoriť správne zoradený potravinový reťazec - EKOSYSTÉM.

 

VÝTVARNÁ VÝCHOVA

Chceš si vyskúšať maľovať ako P. Picasso? - Maľuj ako PICASSO. 


 

 
Iné zaujímavosti
 
Ktoré krajiny tvoria Európsku úniu (EU)??? Aké sú ich hlavné mestá? Poskladaj Európu !
Poznáš všetky vlajky krajín EU? Otestuj svoje znalosti i pamäť !
Verím, že hymnu EU pozná každý z nás, poznáte však aj hymny krajín patriacich do EU? Pokús sa zahrať niektoré z nich podľa predlôh na webe, ... prípadne tu našu ;)
Otestuj svoje vedomosti o EU! Objav nové fakty o svojich susedoch, či dokonca vlastnej krajine ...
Objav pamiatky a mestá Európy :) Poskladaj s rozhádzaných kúskov ucelené obrázky.
 
Ako dobre poznáš menu EU euro? Vieš koľko máme mincí a koľko bankoviek? Majú všetky krajiny rovnaké motívy na minciach či bankovkách?     EURO HRA
 


Na tejto stránke nájdete množstvo zaujímavých testov, ktorými preveríte nielen svoju logiku, ale môžete zistiť aj čo to o svojej povahe:   PSYCHOTESTY   

Chceš zistiť aký si typ povahy? Vyber si jednu z farieb, klikni na ňu a dozvieš sa viac ;):  OSOBNOSŤ PODĽA FARIEB


 

 

Ak by ste sa počas surfovania netom aj vy stretli s nejakou zaujímavou stránkou, ktorá by mohla pomôcť v učení nielen vám, ale aj iným, budem rada, ak sa o informácie podelíte buď  emailom (lenkova.ucitelka@gmail.com),

alebo prostredníctvom príspevku.